Leden 2020

V sobotu 4.1. jsme pořádali výroční valnou hromadu, na které jsme zhodnotili uplynulý rok v našem sboru. Do místního bývalého pohostinství jsme pozvali nejen všechny naše členy, ale i naše kolegy z okolních vesnic. Seznámili jsme přítomné s činnostmi a akcemi, které jsme během uplynulého roku dělali. Poté jsme představili náš plán činností na letošní rok. Poté následovala diskuse a ostřejší gulášek :-)

Březen 2020

Na žádost obce jsme v úterý 3.3. ořezali na návsi a u kostela větve stromů.

Duben 2020

V pondělí 6.4. jsme byli vysláni krajským operačním střediskem k hašení požáru lesa v katastru obce Zbilidy. Zásah proběhl přibližně od 14 hodin, zúčastnilo se ho 5 členů jednotky SDH a přibližně ve 20 hodin byl požár uhašen. Více na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Pozar_lesa_u_Zbilid_2020

Červen 2020

V sobotu 6.6. jsme během dopoledne vyčistili obecní nádrž. Po akci jsme si opekli buřty, probrali potřebné informace na první pokoronavirové schůzi a pokecali do večerních hodin.

O poslední červnové sobotě jsme pořádali tradiční Vítání léta. Od 14 hodin si děti mohly vyzoušet chůzi po lanu, zapojení hadic a skákání v nafukovací atrakci. Každé dítě obdrželo občerstvení v podobě limonády, sušenky, lízátka a omalovánky s hasičskou tematikou. Od 15 hodin jsme nafoukali dětem pěnu, která se jim jako každý rok líbila. Poté s hasiči z Nového Rychnova mohly na okružní jízdu do okolí Dušejova. Pro dospěláky jsme měli k dispozici opečenou klobásku s pivem. Od 18 hodin hrála k tanci a poslechu místní kapela Ústřední topení. Počasí nám přálo, přišlo hodně lidí, tak jsme všechno snědli i vypili ;-). Více na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Vitani_leta_2020/

Srpen 2020

Před Bartolomějskou poutí jsme tradičně vysekali trávu na fotbalovém hřišti a během pouťového víkendu jsme zajistili občerstvení v hasičárně.

Prosinec 2020

Vzhledem k rostoucím pozitivním případům na onemocnění COVID-19 v ČR a vyhlášeným současným protiepidemickým opatřením se Mikulášská zábava nebude konat.

Všem našim příznivcům přejeme poklidné prožití vánočních svátků v kruhu svých nejbližších především ve zdraví! Opatrujte se!