LEDEN 2023
V sobotu 7.1. se konala výroční valná hromada za uplynulý rok. Sešli jsme se v prostorách staré školy s pozvanými hosty - zástupcem obce (starostkou) a zástupci okolních sborů. Drželi jsme minutu ticha za členy SDH, kteří nás v loňském roce opustili, přivítali jsme nové členy a vyslechli jsme hodnotící zprávy od starosty sboru, náměstka SDH, nového velitele jednotky a také člena VV OSH. Také jsme všechny přítomné seznámili s plánem akcí na letošní rok. Následovala debata u piva nad vynikajícím guláškem :-)

ÚNOR 2023
V pondělí 6.2. jsme vyjeli odčerpat vodu z rybníka u fotbalového hřiště. Zvýšená hladina rybníka ohrožovala okolní nemovitosti.

BŘEZEN 2023
Ve středu 22.3. došlo k havárii kanalizace. Pročistili jsme kanalizační potrubí odvádějící vodu z požární nádrže.

DUBEN 2023
V pátek 21.4. jsme se zapojili do projektu Čistá Vysočina, společně s dobrovolníky z řad obyvatelů naší obce jsme vyčistili úsek silnice od Dušejova směr Opatov k samotě "U Miksů".
V dalším týdnu jsme zajišťovali dřevo na pálení čarodějnic. V neděli 30.4. jsme vše nachystali na Pálení čarodějnic. Odpoledne si rodiny s dětmi mohly opéct špekáček, před 20. hodinou jsme vyšli na lampionový průvod obcí. Naši hasiči bděli na klidný průběh průvodu - řídili dopravu na hlavním tahu obcí. Po návratu na fotbalové hřiště velitel jednotky zapálil hranici s naší "retro" čarodějnicí. Podávali jsme opečené maso, klobásky a pivo. Děti obdržely svítící náramky. Počasí nám přálo, tak se tato akce opět vydařila. Více na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2023/

KVĚTEN 2023
V pondělí 8.5. jsme si přivezli nové hasičské auto, které nám zakoupila obec. Jedná se opět o Avii. Během následujících dní jsme auto dovybavili, objednali na STK a členi jednotky se proškolili. V sobotu 27.5. jsme v Dušejově pořádali Okrskovou soutěž v požárním sportu, která se konala u příležitosti 135. výročí založení našeho soboru. Soutěž proběhla na fotbalovém hřišti od 13 hodin za slunečného počasí. Soutěže se zúčastnilo 9 mužkých týmů, 2 ženské týmy a 1 tým dorostu. A jak to dopadlo? Na prvním místě v okrsku se umístilo družstvo Milíčov B s časem 20:30, na druhém Boršov s časem 21:72 a na třetím Milíčov A s časem 24:22, z ženských družstev vyhrálo družstvo Boršov s časem 23:56, Opatov byl druhý s časem 39:31. Pohár vyhrálo družstvo Milíčov B s časem 17:29, na druhé místo doběhlo družstvo Boršov s časem 18:28 a na třetím Hojkov s časem 21:30, z ženských družstev vyhrálo družstvo Boršov s časem 22:29, Opatov byl s časem 31:55 druhý. Družstvo dorostu se zúčastnilo s časem 21:85. Náš tým se v obou útocích umístil na pátém místě s vyrovnanými časy - 27:78 a 26:73. Více na: www.rajce.idnes.cz/sdh-dusejov/album/okrskova-soutez-dusejov

ČERVENEC 2023
V sobotu 1.7. jsme pořádali tradiční Vítání léta. Letos jsme pro naše nejmenší nachystali  společně s členkami SPOZ několik stanovišť, kde si děti mohly plnit různé úkoly. Kolegové s Opatova vozili děti jejich hasičským autem po okolí a kolegové z Nového Rychnova přijeli dětem nastříkat pěnovou skluzavku. Počasí nám přálo a bylo to příjemné osvěžení. Pro dospělé jsme zajistili občerstvení v podobě piva, lima, kávy, koktejlů, palačinek, bramboráků, párků v rohlíku, klobás a pečeného vepřového masa a ve večerních hodinách nám všem zahrálli naši přátelé z Ústředního topení.
V sobotu 22.7. pořádal SDH Zbilidy večerní promítání filmu. Zájemci z našich řad sedli na kolo a vyrazili za kulturou.

SRPEN 2023
Letos nám začátek srpna nachystal velmi deštivé a větrné počasí - tak jsme měli v pondělí 7.8. výjezd k vyvrácenému stromu uprostřed obce. Naštěstí se nic nikomu nestalo.
O třetím srpnovém víkendu se po 5 letech konal Pyrocar v Přibyslavi. Zájemci z našich řad se vyjeli na tuto akci podívat a užít si ji za pěkného počasí. Program byl velmi zajímavý a pro širokou veřejnost přínosný.
O víkendu Bartolomějské pouti jsme zajišťovali občerstvení pro návštěvníky pouti. Letošní Bartolomějská pouť se kryla ještě s jednou akcí - svatbou. V sobotu 26.8. se náš dlouholetý hasič Jaromír Neuwirth rozhodl oženit a vzal si za manželku hasičku Renču a my byli u toho... Oběma novomanželům přejeme šťastné a láskyplné manželství!

PROSINEC 2023
V sobotu 9.12. jsme pořádali v místní sokolovně tradiční Mikulášskou zábavu. K tanci a poslechu nám bohužel naposledy hráli naši kamarádi z Ústředního topení. Věříme, že své rozhodnutí o konci kariéry zvážili ze všech úhlů pohledu a přejeme jim do dalších let hlavně zdraví. My jsme si zábavu maximálně užili.