Leden 2021

V pondělí 25.1. jsme byli požádáni starostkou obce, abychom odchytli husy, které se toulaly po vsi. Všechny jsme úspěšně pochytali a zajistili. Během hodiny byla akce úspěšně zakončena.

Duben 2021
V pátek 16.4. jsme se zúčastnili akce Čistá Vysočina, kdy jsme vyčistili okolí silnice směr Dušejov - Opatov. Kraj Vysočina poskytl odpadkové pytle. Všem přítomným děkujeme za spolupráci.

Bohužel ani letos jsme z důvodu vládních opatření proti onemocnění COVID-19 nemohli pořádat tradiční Pálení čarodějnic ani lampionový průvod.

Květen 2021
V úterý 4.5. jsme zájemcům odvezli železný odpad.
Ve čtvrtek 6.5. nám kominík zkontroloval v hasičárně komín.

Červen 2021
V noci ze čtvrtka na pátek 25.6. vyjížděli naši hasiči ke spadlým stromům a úklidu komunikace po silné bouřce.

Ve středu 30.6. jsme byli požádáni paní starostkou k rozřezání spadlého stromu u kostela.

Červenec 2021
V pátek 2.7. proběhl výlov obecní nádrže a v sobotu 3.7. proběhlo čištění nádrže. Více na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Cisteni_nadrze_2021/

Další sobotu 10.7. jsme pořádali tradiční Vítání léta. Od 13 hodin mohly přicházet rodiny s dětmi, pro které byla nachystaná stanoviště s různými úkoly. Po jejich splnění děti obdržely pozornost ve formě sušenky, lízátka a nápoje. V 15 hodin jsme ve spolupráci s SDH Nový Rychnov dětem nastříkali pěnovou skluzavku, která byla ve velmi teplém počasí všemi přítomnými pozitivně přijata. Během celého dne jsme zajistili občerstvení pro příchozí a večer nám všem zpříjemnila živou hudbou místní kapela Ústřední topení. Fotky na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Vitani_leta_2021/

Srpen 2021
V úterý 17.8. jsme zájemcům odvezli železný odpad.

Ve středu 18.8. jsme posekli mez na fotbalovém hřišti před Bartolomějskou poutí.

Během víkendu 20.- 22.8. jsme zajistili občerstvení pro všechny návštěvníky Bartlomějské pouti.

Poslední den prázdnin se nám zkrášlila hasičárna - máme nová rolovací vrata.

Září 2021
V pátek 17.9. jsme v odpoledních hodinách vyjeli k rozřezání spadlého stromu mezi Dušejovem a Zbilidami.

V neděli 19.9. se také naše jednotka hasičů zapojila do pietního aktu, kdy jsme uctili památku dvou hasičů jednotky SDH obce Koryčany zesnulých při výbuchu rodinného domu v Koryčanech 15.9.2021.