LEDEN 2022

V sobotu 8.1. se konala výroční valná hromada za uplynulé dva roky, neboť protiepidemická opatření v loňském roce nedovolovala tuto schůzi svolat. Sešli jsme se v naší klubovně s pozvanými hosty - zástupcem obce a zástupci okolních sborů. Zhodnotili jsme poslední dva roky a seznámili přítomné s plánem akcí na letošní rok. Následovala debata u piva nad vynikajícím guláškem :-)

DUBEN 2022

V sobotu 30.4. jsme pořádali tradiční Pálení čarodějnic na místním fotbalovém hřišti. V odpoledních hodinách jsme nachystali občerstvení a v 19:30 hodin jsme vyšli na společný lampionový průvod naší obcí. Po návratu jsme zapálili hranici s čarodějnicí, dětem jsme rozdali svítící barevné náramky a do ranních hodin jsme bděli nad ohněm. Počasí nám letos přálo, tak se nám po dvouleté covidové pauze pálení čarodějnic zase vydařilo. Více na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Carodejnice_2022/

KVĚTEN 2022

V úterý 24.5. jsme vyčistili obecní nádrž. Pomocí techniky a zručných rukou našich hasičů byly odstraněny nánosy zeleně, které se vytvořily na dně nádrže.

V sobotu 28.5. jsme se zúčastnili okrskové soutěže v požárním sportu v Milíčově. Součástí bylo i svěcení nového obecního praporu. Za pěkného počasí se sešlo celkem 16 družstev dobrovolných hasičů z okolních obcí, z toho 3 družstva žen a 1 družstvo dorostu. My jsme se umístili na 6. místě a v kategorii muži 35+ na krásném 2. místě.

ČERVEN 2022

V sobotu 25.6. jsme pořádali tradiční Vítání léta, během něhož si děti mohly vyzkoušet různé aktivity, které jsme pro ně ve spolupráci s Obcí připravili. U jedné z aktivit pro každé dítě byla nachystána i sladká odměna. Po těchto aktivitách se děti mohly projet po okolí hasičskými auty z Opatova a Nového Rychnova. Následovala pěnová skluzavka, která je velmi oblíbená. V průběhu odpoledne si děti mohly zaskávat také v nafukovacím hradu. Rodiče se mezitím mohli občerstvit domácími palačinkami, vyuzenou klobáskou nebo si vypít drink či kávu. V podvečer nám všem zahrála k tanci i poslechu kapela Ústřední topení, která naši akci tradičně zakončí. Více na: sdh-dusejov.rajce.idnes.cz/Vitani_leta_2022/

SRPEN 2022

O celém pouťovém víkendu jsme v naší hasičárně zajistili občerstvení pro návštěvníky naší Bartolomějské pouti.

PROSINEC 2022
Po dvou covidových letech jsme v sobotu 10. prosince opět pořádali v místní sokolovně tradiční Mikulášskou taneční zábavu. K tanci a poslechu hrála kapela Ústřední topení. Návštěvnost byla vysoká, všichni jsme se skvěle bavili.

V průběhu prosince se naši členové SDH zúčastnili výročních schůzí SDH v okolních obcích. Naše schůze výroční valné hromady se bude konat 7.1.2023 od 19 hodin v klubovně SDH.